0

Drzewa ogołocone z liści, chłodna aura za oknem i pierwsze płatki śniegu lecące z nieba zwiastują nadejście zimy, a wraz z nią Świąt Bożego Narodzenia.

To wyjątkowy okres w roku, w którym łapiemy oddech i spędzamy wspaniały czas w gronie najbliższych. Światełka na choince, błyszczące dekoracje oraz przestrzeń wypełniona zapachem igliwia, pierników i cytrusów to idealna atmosfera dla rodzinnych spotkań i rozmów przy filiżance aromatycznej kawy. No właśnie, kawa! Czy to dobry pomysł na gwiazdkowy prezent? Naszym zdaniem tak. Dowiedz się dlaczego!

Pomysł na idealny prezent

Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż, a więc przygotowania czas zacząć! Zwyczaj dawania prezentów to tradycja, która wpisała się na stałe w obchody Bożego Narodzenia. Wybieranie podarunków dla bliskich choć przyjemne, bywa nie lada wyzwaniem. Idealny prezent powinien pozytywnie zaskakiwać i sprawiać radość. Bardzo dobrze, kiedy jest równie praktyczny, co efektowny, a przede wszystkim zaspokaja potrzeby i oczekiwania obdarowywanej osoby.

Poszukujesz pomysłu na idealny prezent? Doskonałą propozycją jest aromatyczna kawa, która ucieszy zarówno amatorów jej pobudzających właściwości, jak i smakoszy, którzy oczekują od tego napoju nieco bardziej wyszukanych smakowych doznań.

Pięknie zapakowana wysokiej jakości kawa to uniwersalny prezent, który doceni każdy kawosz. Z ofertą MK Cafe skomponujesz wspaniałe prezenty na święta!

Aromatyczna kawa na prezent świąteczny — dla kogo?

Kawa pod choinkę? Dlaczego nie! Kawa jest niezwykle popularnym napojem, a większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez choćby kilku jej łyków. Kiedyś kojarzona była z dobrem luksusowym, dziś zachęca dostępnym bogactwem aromatów.

Amatorzy kawy piją ją codziennie, nie ograniczając się zwykle do jednej filiżanki, bo i po co? Kawa to najczęściej synonim chwili relaksu.

Niektórzy kawosze weszli na wyższy poziom wtajemniczenia — zgłębiają tajniki parzenia kawy oraz delektują się nią, wyszukując poszczególne nuty w kolejnych testowanych odmianach.

Dobrej jakości kawa jest więc doskonałym pomysłem na świąteczny prezent dla każdego mniej lub bardziej wymagającego kawosza.

Pamiętaj, że istnieje ogromna różnorodność kaw oraz metod parzenia, dzięki czemu można uzyskać napoje o odmiennych właściwościach i walorach smakowych. Masz więc pole do popisu — możesz wybrać kawę, która swoim smakiem idealnie wpisze się w smakowe gusta obdarowanego bądź wybrać produkt o nieoczywistym smaku, który będzie dla tej osoby przyjemnym zaskoczeniem.

Jak wybrać kawę na świąteczny prezent?

Jak wybrać odpowiednią kawę na prezent? Wybierając kawę pod choinkę, warto wziąć pod uwagę aspekty takie jak:

  • upodobania smakowe obdarowywanej osoby,
  • sprzęt do parzenia kawy, jakim dysponuje,
  • nasze intencje — ma być po prostu miło, czy raczej zaskakująco?

Jeśli prezent jest mniej zobowiązujący, warto postawić na uniwersalność. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się klasyczna kawa mielona MK Cafe Premium w opakowaniu prezentowym, będąca mieszanką o harmonijnym smaku. To opcja odpowiednia zarówno do ekspresu, jak i tradycyjnej metody parzenia. Przygotowanie napoju w najprostszej postaci z kawy mielonej nie wymaga znajomości technik baristycznych ani posiadania żadnych urządzeń, np. młynka do kawy.

Eleganckie opakowanie w postaci metalowej puszki z egzotycznym printem może służyć jako pojemnik do przechowywania kawy po jej otwarciu, co skutecznie ograniczy wietrzenie i pozwoli na dłużej zachować aromat i smak.

Kiedy wybieramy prezent dla kogoś bliskiego, mamy do wyboru dwie opcje: możemy działać zachowawczo lub umożliwić mu poznawanie nowych smaków kawy.

W pierwszym przypadku bliskiej osobie można podarować w prezencie zapas jej ulubionej kawy. To bezpieczna opcja, dzięki której będziemy mieć pewność, że nasz prezent zostanie wykorzystany z przyjemnością, a podarowana kawa przez dłuższy czas będzie skutecznie umilać jej każdy poranek.

W opcji drugiej możemy postawić na eksperymentowanie smakiem. Wówczas należy wybrać bardziej nieoczywisty produkt, który będzie źródłem nowych doznań smakowych. Warto zwrócić uwagę na kawy w zestawie, na przykład zestaw prezentowy kaw ziarnistych MK Cafe Premium i Brazylia w ozdobnym opakowaniu. Wysokiej jakości ziarna kawy i doświadczenie naszych mistrzów prażenia sprawiają, że kawy ziarniste MK Cafe to smak, który trzeba poczuć.

Można też skomponować prezentowy zestaw kaw samemu. W tym celu warto sięgnąć po produkty z ziaren pochodzących z różnych zakątków świata — odmienne warunki uprawy oraz metody palenia warunkują zróżnicowanie nut smakowych.