0

Istnieją rzeczy, które sprawdzą się w roli prezentu niezależnie od okazji. Jedną z nich niezmiennie jest kawa. Dlaczego? To proste — większość z nas pije ją ze smakiem przynajmniej raz dziennie, a wielu z niepohamowaną przyjemnością celebruje te chwile. Część amatorów kawy, grupa najbardziej w niej rozsmakowana, eksperymentuje z gatunkami i metodami parzenia w poszukiwaniu nowych doznań smakowych.

Zastanawiasz się, która kawa na prezent będzie lepsza — ziarnista czy mielona? Aby dokonać właściwego wyboru, musisz przede wszystkim mieć rozeznanie w możliwościach sprzętowych obdarowywanej osoby.

Jeśli masz pewność, że posiada on młynek do kawy lub ekspres automatyczny ze zintegrowanym młynkiem, to kawa ziarnista będzie najlepszym wyborem. O tym, dlaczego oraz jaką kawę wybrać dowiesz się w dalszej części tego artykułu.

Kawa ziarnista — właściwości

Mając do wyboru kawę ziarnistą i mieloną zdecydowanie lepiej jest wybrać ziarnistą. Dlaczego? Napój z kawy mielonej w najprostszej postaci jest bardzo szybki w przygotowaniu, jednak ma smak i aromat znacznie uboższy w porównaniu ze świeżo mieloną kawą. Świeżo zmielona kawa jest po przyrządzeniu niezwykle aromatyczna i ma bardziej intensywny smak, niezależnie od zastosowanej metody parzenia.

Kawa ziarnista ma postać twardych ziaren, które były poddane suszeniu i paleniu. Aby przygotować aromatyczny napój z kawy ziarnistej, należy najpierw zmielić ziarna. W tym celu należy użyć odpowiedniego narzędzia, jakim jest młynek do kawy. W przypadku kaw ziarnistych jest to urządzenie absolutnie niezbędne. Może występować jako samodzielne urządzenie, bądź stanowi wbudowaną część ekspresu.

Świeżo mielona kawa charakteryzuje się głębokim aromatem, a jej smak uzależniony jest od gatunku i sposobu parzenia.

Kawa oprócz doskonałego smaku ma jeszcze jedną ważną właściwość — pobudza. Zawartość kofeiny w kawie to jeden z głównych powodów, dla których sięgamy po nią o poranku, ale jest ona także świetnym zastrzykiem energii w ciągu dnia. Zawartość kofeiny w kawie jest uzależniona od jej odmiany, stopnia palenia ziaren i sposobu przyrządzenia.

Którą kawę ziarnistą wybrać na prezent?

Wybierając kawę ziarnistą na prezent, warto wziąć pod uwagę czynniki takie jak sprzęt do przygotowywania kawy, jakim dysponuje obdarowywana osoba oraz jej upodobania smakowe.

O ile ekspresy automatyczne są wyposażone w funkcję mielenia kawy, to w przypadku pozostałych typów ekspresów nie jest to takie oczywiste — ekspres przelewowy i ekspres kolbowy nie zawsze posiadają zintegrowane młynki. Dlatego przy wyborze kawy ziarnistej na prezent istotne jest rozeznanie, czy obdarowywana osoba posiada młynek lub ekspres z funkcją mielenia i będzie w stanie zmielić kawę samodzielnie.

Wybierając kawę ziarnistą na prezent, warto także wziąć pod uwagę upodobania smakowe. Należy pamiętać, że kawa występuje w wielu odmianach, które znacznie różnią się między sobą wieloma parametrami. Podarowanie komuś jego ulubionej kawy to bezpieczne rozwiązanie, które z pewnością spotka się z zadowoleniem.

Jeśli natomiast wiemy, że osoba, którą chcemy obdarować, jest ogromnym miłośnikiem kawy lubiącą smakowe eksperymenty, wówczas warto wybrać kawę o nieco bardziej wyszukanych parametrach. Taki prezent pozwoli jej na poznawanie nowych smaków i z pewnością będzie miłym zaskoczeniem.

Zestaw prezentowy z kawą ziarnistą

Nie masz czasu na ozdobne pakowanie prezentów? Wyręczyliśmy Cię, tworząc gotowe kawowe zestawy prezentowe w ozdobnych opakowaniach.

Jednym z nich jest zestaw prezentowy kaw ziarnistych MK Cafe Premium i Brazylia 4 x 250 g. To dwa rodzaje aromatycznej kawy pochodzące z różnych rejonów świata, zapakowane w ozdobne pudełko z tropikalnym printem. Taki zestaw prezentuje się niezwykle elegancko i stanowi atrakcyjny upominek, który jest gotowy do wręczenia.

Przez wiele lat funkcjonowało przeświadczenie, że kawa to dobro luksusowe. Choć od tego czasu wiele się zmieniło i dziś kawa jest powszechnie dostępna, to najlepszy smak i głęboki aromat w istocie zarezerwowane są wyłącznie dla najlepszych mieszanek. Takie są kawy ziarniste od MK Cafe. Cechuje je bogactwo i głębia aromatów odpowiadające za smak, którego nie da się opisać słowami. To smak, który trzeba poczuć.