0

Prezent zawsze powinien być czymś, co sprawi obdarowywanemu dużo radości, celując w jego gust i potrzeby. Czy zatem kawa może być pomysłem na prezent? Oczywiście! Jeśli tylko wiesz, że osoba, której chcesz ją wręczyć to miłośnik tego aromatycznego napoju — nie miej oporów. Kawa to również rewelacyjny prezent dla osoby, która interesuje się baristyką i chętnie poszerza swoje umiejętności w sztuce parzenia napojów kawowych. Z naszą pomocą udowodnisz, że znasz rynek i wiesz, jaka jest dobra kawa na prezent. Wybierz więc kawę wysokiej jakości, stawiając na wspaniały aromat i smak, który trzeba poczuć!

Jaką kawę wybrać na prezent?

Jaka jest najlepsza kawa na prezent? Z pewnością ta, którą najbardziej lubi obdarowywany. Jeśli wiesz, który gatunek i jaką postać kawy preferuje, masz ułatwione zadanie. Jeżeli nie posiadasz takiej wiedzy, musisz wybrać kawę samodzielnie. Pozytywną stroną tej sytuacji jest możliwość wykazania się wiedzą i kreatywnością. Na szczęście wybór jest spory, a dobra kawa mielona nie jest dziś rzadkością. Wybierając konkretny rodzaj, zwróć uwagę na gatunek kawy, kraj jej pochodzenia, a także na jej moc oraz stopień kwasowości, ponieważ te dwie cechy decydują o smaku i aromacie naparu. 

Nie mając pewności, jakie są szczegółowe preferencje osoby obdarowywanej, postaw na klasykę. Wysokiej jakości kawy to z pewnością te produkowane z ziaren pochodzących z plantacji południowoamerykańskich. Od dziesięcioleci na topie utrzymują się kawy z Kolumbii i Brazylii. Wybierając kawę dla mężczyzny, prawdopodobnie możesz zdecydować się na najczęściej wybieraną kawę o średniej intensywności i raczej niskiej kwasowości. Są to cechy, które ceni sobie większość kawoszy. Jeśli jednak kupujesz kawę na prezent dla kobiety lub osoby, która preferuje łagodne smaki, sięgnij po kremową kawę o niskiej kwasowości i intensywności. Jest delikatniejsza w smaku i doskonała do napojów kawowych z mlekiem.

Jaka kawa na prezent dla baristy?

Wybierając kawę na prezent dla baristy, postaw na coś nieoczywistego. Poszukuj kaw, w których wyczuwalne są oryginalne nuty smakowe zawdzięczane wyjątkowemu procesowi produkcji. Z pewnością powinny być to kawy najwyższej jakości, oferowane przez cenione marki i pochodzące ze sprawdzonych plantacji. Ze względu na większe możliwości przyrządzenia, jako prezent dla baristy sprawdzi się głównie kawa ziarnista, którą będzie mógł przygotować od podstaw. Nawet jeśli nie jesteś obeznany w tej tematyce, to zawsze możesz poprosić o pomoc doświadczonego baristę lub zapytać sprzedawcę, jaka kawa na prezent będzie jego zdaniem najlepsza. Do samego opakowania kawy możesz jeszcze dołączyć praktyczne akcesoria, które pomogą w rozwijaniu umiejętności baristycznych.

Jak zapakować kawę na prezent?

Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu pakowania prezentów. Jeśli wybierzesz kilka opakowań kawy, możesz włożyć je do ozdobnego koszyka i zapakować w celofan zawiązany kokardą. Kokarda przyda się też do owinięcia pojedynczego opakowania kawy. Jeśli jednak nadal nie masz pomysłu, jak zapakować kawę na prezent, to wystarczy kupić gotowy zestaw prezentowy w atrakcyjnym opakowaniu. To wygodne rozwiązanie dla Ciebie i prawdziwa gratka zarówno dla baristów, jak i dla konsumentów pysznej kawy!

Jeśli osoba, której wręczasz kawę, jest Ci bliska, możesz zrezygnować z pakowania prezentu. Dużo ciekawszym pomysłem będzie jej samodzielne podanie w możliwie najsympatyczniejszy sposób. Na jeden dzień możesz wcielić się w baristę i sprawić przyjemność nie tylko samym napojem, ale też profesjonalną obsługą. W tym celu poznaj kilka przepisów kawowych i zaproponuj wyrafinowany napojów dostosowany do okazji. Możesz też podać klasyczną kawę z pysznymi słodkościami, a ich konsumpcję uświetnić swoim towarzystwem!.