0

Opakowania 1 kg

Filtrowanie
Sortowanie

MK Cafe – otwórz się na nowe doznania!

Wkrocz do świata baristów! Kawa MK Cafe w kilogramowych opakowaniach zaspokoi Twoje zapotrzebowanie na wyjątkowe smaki i aromaty. Jeżeli cenisz łagodność naparu, koniecznie zdecyduj się na MK Cafe Crema. W sytuacji, gdy wolisz większą intensywność, dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po MK Cafe Premium w opakowaniu 1 kg. W sklepie internetowym mkcafe.pl czeka na Ciebie bogaty wybór różnego rodzaju kaw, zarówno ziarnistych, jak i mielonych czy rozpuszczalnych. Są ona zróżnicowane pod kątem poziomu intensywności, kwasowości i słodkości. Ty wybierasz, na co masz dziś ochotę!

Kawa ziarnista – esencja smaku!

Jeżeli zależy Ci na wyjątkowym aromacie i głębi smaku, koniecznie zaopatrz się w zestaw kaw ziarnistych. Bogaty wybór znajdziesz w sklepie internetowym mkcafe.pl. Kupując większy pakiet, oszczędzasz pieniądze, jednocześnie nabywając źródło porannej przyjemności. W naszym asortymencie kaw pakowanych po 1 kg znajdziesz zarówno pojedyncze opakowania, jak i całe zestawy, dzięki czemu swój ulubiony smak będziesz mieć zawsze pod ręką. W tej podkategorii znajdziesz różne rodzaje, w tym MK Cafe Crema czy MK Cafe Premium. Po zaparzeniu ziaren, z których uwalnia się niesamowity aromat, odczujesz przyjemności na nieznanym Ci dotąd poziomie.

Palone ziarna kawy – mielenie to detal, który ma znaczenie!

Samodzielne mielenie ziaren daje wielką satysfakcję. Uwalniający się aromat to zapowiedź przyjemności. Świeżo zmielone ziarno jest gwarancją najlepszych doznań. Proces ten pozwala także dopasować grubość zmielenia do własnych preferencji oraz rodzaju naparu. Odpowiedni młynek powinien mieć możliwość dostosowania gradacji. Drobne zmielenie będzie idealne do espresso, aeropressu czy kawy po turecku. Grubsze ziarna są właściwe do metod przelewowych, takich jak drip, chemex czy ekspres przelewowy. Odpowiednie – stopniowe uwalnianie aromatu to nie wszystko. Ziarna tworzą złoże filtracyjne dla naparu, który mógłby się zatrzymać w miejscu, gdyby ziarno było zbyt drobne. Jeśli zależy Ci na kontroli w tym zakresie, możesz zainteresować się młynkiem żarnowym. Tego typu urządzenie cechuje się równomiernym stopniem zmielenia. Ogranicza to zjawisko polegające na tym, że na grubsze fragmenty przypada duża ilość drobniejszego pyłu (co może powodować nierównomierne parzenie – pył szybciej uwalnia mocne smaki).

Kawa w kilogramowych opakowaniach – dlaczego warto ją nabyć?

Jeżeli lubisz dokonywać mądrych i sprytnych zakupów, z całą pewnością zainteresuje Cię nasza oferta. Dostępne w naszym sklepie internetowym mkcafe.pl zestawy kaw w kilogramowych opakowaniach pozwolą Ci przez dłuższy czas rozkoszować się wyjątkowym smakiem i aromatem naparu. Kupując jednorazowo większą liczbę produktów, nie tylko płacisz mniej w przeliczeniu na jedno opakowanie, ale tylko raz ponosisz koszty transportu. To ekonomiczna i wygodna opcja dla wszystkich miłośników kawy. Teraz nie spotka Cię przykra niespodzianka, gdy na dnie opakowania nie będzie ani ziarenka.

Palone ziarna kawy – arabika i robusta

Miejsce pochodzenia kawy ma niebagatelne znaczenie dla końcowego efektu. Kawy, takie jak MK Cafe Premium, są mieszanką ziaren z Brazylii i Kolumbii, jednak bazują wyłącznie na odmianie arabika. Przekłada się to na delikatny smak z wyczuwalną słodyczą i pełnię aromatów. Z kolei MK Cafe Crema to połączenie południowoamerykańskiej arabiki z dodatkiem azjatyckiej robusty. Taka mieszanka skutkuje większym poczuciem pełni body. Arabika rośnie w trudniejszych warunkach. Jest też bardziej wymagająca w uprawie, niezbyt dobrze znosi szkodniki czy choroby. Idealne warunki wzrostu ma na wysokości od 800 do 2000 metrów nad poziomem morza. Robusta z kolei – na 200-800 m n.p.m. Arabika rośnie w Ameryce Południowej, głównie w Kolumbii i Brazylii oraz w niektórych rejonach Afryki. Uprawy robusty z kolei spotkać można w Azji (głównie w Wietnamie) oraz gdzieniegdzie w Afryce. Robusta, w przeciwieństwie do arabiki, nie ma tak wysokich wymagań. Jest o wiele łatwiejsza w uprawie, świetnie radząc sobie nawet z wysokimi temperaturami i suszą. Niestraszne są jej gorsze warunki glebowe czy pogodowe. Arabika, ze względu na trudniejsze warunki uprawy oraz większą potrzebę pielęgnacji, jest też droższa od robusty.

Arabika a robusta – najważniejsze różnice pomiędzy gatunkami kawy

Jakie są różnice pomiędzy arabiką a robustą? Pierwsza z nich zawiera mniej kofeiny – procentowy udział wynosi ok. 1-1,5%. W przypadku zaś robusty jest to przedział 2-4%. Arabika jest też o wiele słodsza, przez co lepiej przyjmowana i akceptowana przez większość osób. W przypadku robusty mocniej wyczuwalne są nuty goryczki, choć wiele zależy też od jakości ziaren. Oba typy kawy różnią się również od siebie wizualnie. Ziarna arabiki są dłuższe, a każda z połówek podzielona jest falowaną linią w kształcie litery „S”. Robusta z kolei charakteryzuje się dostrzegalnie mniejszymi ziarenkami. Linia pośrodku jest prostsza. Rodzaj kawy na ogromne znaczenie dla jakości uzyskiwanego naparu.

Kilogramowe opakowanie – dla kogo będzie odpowiednie?

Kawa to Twoja prawdziwa pasja? Nie wyobrażasz sobie poranka bez zaparzenia filiżanki aromatycznego naparu? W takim razie solidny zapas na pewno będzie dobrym rozwiązaniem. Prowadzisz niewielką firmę i zawsze chcesz mieć pod ręką pyszną kawę dla swoich pracowników? Często odwiedzają Cię klienci? Wówczas również świetnie sprawdzi się kawa w kilogramowych opakowaniach. Możesz być pewny, że MK Cafe stanie na wysokości zadania! Serdecznie zachęcamy Cię do skosztowania kawy dostępnej w naszym sklepie. Dzięki wygodnym zakupom online nie musisz wychodzić z domu, aby uzupełnić zapas ziaren. Przygotuj dobry młynek i ekspres, aby już za chwilę móc rozpływać się w łyku przyjemności. Bogaty wybór kaw ziarnistych na pewno Cię usatysfakcjonuje. Zapraszamy na zakupy!

Zajrzyj do świata prawdziwej przyjemności – wejdź na mkcafe.pl!

Bogaty asortyment, przejrzysty interfejs, życzliwa obsługa oraz krótki czas realizacji zamówienia – każdy z tych czynników przemawia za tym, abyś dłużej już nie zwlekał. Wejdź na stronę sklepu internetowego mkcafe.pl i zrób porządny zapas kawy. Nasza obsługa jest do Twojej pełnej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. Telefon, pod którym czekają nasi dyspozytorzy to: 601 921 645. Możesz również zadawać pytania w sprawie produktów oraz realizacji zamówienia, pisząc na naszą skrzynkę mailową: bok@mkcafe.pl. Nasi pracownicy czekają na kontakt z Twojej strony. Jeżeli chcesz zadać nam pytanie lub przesłać opinię, serdecznie zapraszamy!